III Pokaz Gołębi Wysokolotnych 25 – 26 luty 2012

W dniach 25-26 luty 2012 roku odbył się III Pokaz Gołębi Wysokolotnych zorganizowana przez Południowo-Wschodni Klub Hodowców Gołębi Wysokolotnych w Nowej Sarzynie.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna Jerzy Stanisław Paul. W wystawie wzięło udział 27 wystawców, którzy zaprezentowali ok. 450 gołębi w 28 rasach. Dzięki zaangażowaniu członków P-WKHGW udało się po raz trzeci zorganizować taką imprezę. Najbardziej licznie prezentowanymi rasami były: zamojski, murzyn wysokolotny, tippler zagłębiowski, tippler angielski, budapesztański wysokolotny, serbski wysokolotny, mikołajewski, orlik polski. Zaprezentowane zostały również gołębie ozdobne: karier, kurak modeński, gil, loczek, rzeszowski wystawowy, winer, niemiecki wystawowy, pocztowy standard. Przewagę tych ostatnich stanowiły garłacze: brneński, górnośląski, Norwich, Vorburski, angielski miniatura. W niedzielę, po mszy świętej, która odbyła się w intencji hodowców miała miejsce część kulminacyjna pokazu, podczas której wręczono 62 puchary oraz inne nagrody za rywalizację sportową w sezonie lotowym 2011. Założeniem organizatorów była promocja gołębi wysokolotnych jak również miejscowości Jelna, gdzie zrodziła się idea powstania naszego Klubu.

Nasze podziękowania kierujemy w stronę władz samorządowych za przychylność i wsparcie podczas organizacji III pokazu, w szczególności Sołtysowi miejscowości Panu Michałowi Zawadzkiemu. Liczne słowa podziękowań kierujemy również w stronę Pań, które przygotowały część gastronomiczną. Nasz Pokaz nie zostałby zrealizowany, gdyby nie GREINPLAST Sp. z o. o. z siedzibą w Krasnem koło Rzeszowa, Smak GÓRNO z siedzibą w Górnie, gabinet weterynaryjny ESKULAP z Nowej Sarzyny, FLORNAS z siedzibą w Chrzanowie koło Pacanowa oraz Międzyzakładowy Niezależny Samorządowy Związek Zawodowy Pracowników Zakładów Chemicznych „Organika-Sarzyna” S.A. w Nowej Sarzynie, którym dziękujemy za wsparcie i zrozumienie<br>

źródło: http://www.golebnik.pl/

Możesz również polubić…